Держрибагентство: Про встановлення часток добування (вилову) водних біоресурсів

За інформацією Держрибагентства суб’єкти рибного господарства подали свої заяви для встановлення частки добування (вилову) водних біоресурсів (для промислових та непромислових цілей). Всього надійшло до Держрибагентства 773 такі заяви.

У тому числі від:

  • традиційних користувачів;
  • нових суб’єктів господарювання;
  • наукових установ (для непромислових цілей).

З переліком заявників на отримання часток добування (вилову) водних біоресурсів можна ознайомитися за посиланням.

Комісією Держрибагентства з розгляду заяв про встановлення частки добування (вилову) водних біоресурсів на водних об’єктах загальнодержавного значення протягом минулого тижня було детально розглянуто подані заяви.

За результатами розгляду Комісією попередньо вирішено встановити частку добування вилову водних біоресурсів 397 традиційним користувачам.

Інші заяви від представників суб’єктів рибного господарства містили ряд недоліків, зокрема мали місце такі факти:

  • 7 претендентів на отримання квоти несвоєчасно подали документи;
  • 69 – використали протягом попередніх трьох років менш як на 75 % обсягу виділеної частки добування (вилову) водних біоресурсів;
  • 27 – не сплатили штраф та/або не відшкодували в установленому законодавством порядку збитки, завдані рибному господарству на дату подання заяви;
  • у 2 – виявлено недостовірні відомості у поданих документах;
  • у 6 – був відсутній обсяг нерозподіленого ліміту.

Найближчим часом Комісією будуть розглянуті заяви від нових користувачів, тобто суб’єктів господарювання, які лише планують здійснювати промисел. Разом з тим, також заплановано розглянути підтверджуючі документи від тих суб’єктів рибного господарства, які через форс мажорні обставини використали протягом попередніх трьох років менш як 75 % обсягу виділеної частки добування водних біоресурсів, або не сплатили штраф, чи не відшкодували збитки, завдані рибному господарству.

Довідково:

Процес розподілу часток добування (вилову) водних біоресурсів регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 № 992 «Про затвердження Порядку здійснення спеціального використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України».