Експерти розповіли, як захистити право власності на землю та протидіяти рейдерству

Всеукраїнська асоціація громад за підтримки Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО організувала чотири тренінги для представників малого та середнього аграрного бізнесу: «Земля: захист права власності та протидія рейдерству».

Захід відбувся в рамках підтримки діяльності Громадської антирейдерської платформи.

«Понад 300 учасників – представники агробізнесу з усієї України –стали учасниками заходу. Разом зі спікерами вони працювали над розширенням бази знань та навичок щодо протидії проявам рейдерства в аграрній сфері та захисту прав власності на землю», – розповів виконавчий директор ВАГ Іван Слободяник.

Учасники дізналися про: діяльність Громадської антирейдерської платформи; поняття рейдерства та його прояви; алгоритм дій щодо належної підготовки до укладення договорів купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення; земельну реформу та ринок земель; доступ до публічних реєстрів та кадастрів; ефективні методи протидії аграрному рейдерству у публічній площині.

Серед спікерів заходу були: Інна Бернацька, Віце-президент Нотаріальної палати України; Олександр Поліводський – адвокат, голова комітету з земельного, аграрного, довкілевого права Національна асоціація адвокатів України, Діана Коломійцева –керуючий партнер ЮК «БОССОМ ГРУП»; Геннадій Безклубов – експерт із користування публічними реєстрами та кадастрами; Іван Слободяник – виконавчий директор ВАГ, голова Всеукраїнського конгресу фермерів.

Із записом тренінгу на тему: «Земельне рейдерство: як захиститись фермерам» ви можете ознайомитись за посиланням: https://youtu.be/1pCy1dB53Xc