Україна має всі шанси стати центром із виробництва та постачання біометану

Україна має всі шанси стати центром із виробництва та постачання біометану, а також джерелом енергетичної безпеки для Європи. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Роман Лещенко переконаний, що для залучення європейських інвестицій у виробництво біометану в нашої країни є всі ключові важелі.

За словами Міністра, для вітчизняних аграріїв розвиток ринку біометану — це теж додаткові можливості. Насамперед завдяки заощадженню коштів на електроенергію та використання їх задля розширення власного виробництва.

Він пояснив, що аграрії зможуть отримувати альтернативне джерело енергії за рахунок відходів та вторинних продуктів власного виробництва і в підсумку використовувати біометан замість природного газу, адже він є близьким аналогом і може використовуватися для виробництва теплової і електричної енергії, а також як паливо для транспорту та як сировина для хімічної промисловості.

?«В умовах надзвичайно дорогих енергоресурсів — газу та електроенергії — не лише продовольчу безпеку, а й енергобезпеку, неможливо без агросектора», — наголосив Роман Лещенко.

Нагадаємо, днями Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроєкт, який спрямований на розвиток ринку біометану в Україні.