ЛЮДИ СПРАВИ: ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ПРОЦВІТАННЯ ОДЕЩИНИ

23 жовтня на базі молочно-товарної ферми СТОВ «Агрофірми Петродолинське» Одеського району відбулася ознайомча екскурсія для учасників обласної наради з питань розвитку молочного скотарства в Одеській області.

Місце проведення семінару-наради обрано не випадково. СТОВ «Агрофірма Петродолинське» – племінний завод з розведення великої рогатої худоби української червоної молочної породи. Це одне з найбільш успішних підприємств в регіоні. Такі – рентабельні і перспективні підприємства, що розвиваються, за словами голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького, можна по пальцях порахувати.

Директор господарства Дмитро Матуляк показав гостям – керівникам сільгосппідприємств, представникам облдержадміністрацій та обласних служб АПК, народним і обласним депутатам, керівництву Одеської районної адміністрації племінний завод з розведення великої рогатої худоби, розповів про відтворення стада ВРХ, про організацію селекційно-племінної справи. На молочній фермі міститься 1300 голів великої рогатої худоби, у тому числі 700 корів. У підприємства в обробці 2300 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 2,28 тис. га ріллі, а також 18 га культурних пасовищ. ?За даними Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин, за підсумками збиральної кампанії середня врожайність зернових культур на підприємстві за 2021 – 42,0 ц / га.

Директор підприємства Дмитро Матуляк зазначив, що за останні три роки в розвиток тваринництва вкладено 53,8 мільйона гривень. А також додав, що у 2021 році підприємство перерахувало до бюджетів всіх рівнів понад 7,5 мільйонів гривень.

Сергій Гриневецький поділився враженнями: “Я побачив, як доярки уболівають за своїх корів, дивляться, щоб худоба була доглянута, добре нагодована, своєчасно і якісно пройшла всі належні процедури. І така зацікавленість не випадкова. Мені повідомили, що зарплата тваринників в середньому сягає 11 500 гривень. Але, на жаль, подібні великі ферми — швидше винятки, ніж правило сучасного села. У наш час молочне скотарство стає екзотикою. В Одеській області господарства, де зберіглося молочне поголів‘я, можна порахувати на пальцях двох рук».

За словами Алли Стояновой директора Департаменту агрополітики “в Одеській області аналогічних сільгосппідприємств, які зуміли не тільки зберегти великотоварні тваринницькі комплекси, а й перетворити їх у надійне джерело стабільного доходу, небагато. Розвиток тваринництва – стратегічне завдання. Продуктивність тварин в племінних господарствах в 2-3 рази перевищує середню їх продуктивність на товарних фермах. Це потужна база, за рахунок якої можна вирішувати серйозні завдання, пов’язані зі збільшенням продуктивності поголів’я, виведенням нових типів і порід сільськогосподарських тварин, а також збільшенням в цілому виробництва продукції тваринництва”.

Євгенія Абрамова в.о. голови Одеської районної державної адміністрації підкреслила, що “загальна мета – форсований розвиток тваринництва і збільшення виробництва м’яса і молока для поступового заміщення імпортної м’ясної і молочної продукції. Необхідно об’єднати зусилля і розробити ефективні механізми для стимулювання регіонального виробника”.

РОЗВИВАЄМО ОДЕЩИНУ РАЗОМ!