АГРОМЕТЕОРОЛОГІЧНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ПО ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ЗА ТРЕТЮ ДЕКАДУ СЕРПНЯ 2021 Р.

Упродовж останньої декади літа 2021 р. в Україні спостерігалася неоднорідна по території погода. Майже по всій території країни пройшли дощі
переважно у вигляді інтенсивних злив, з грозами, подекуди з градом. У південних та південно-східних областях опадів не було.

Тривалість сонячного сяйва. Сонячного сяйва за декаду до поверхні землі надійшло від 47 до 120 годин. На території країни середня обласна температура повітря за декаду була близькою або на 1,7-3,4 °С вищою за норму і становила від плюс 18,2 °С на півночі до плюс 23,8 °С на півдні країни. Максимальна температура повітря у західних та північних областях досягала +24-30 °С, на решті території країни – + 31-36°С. Кількість днів з температурою повітря вдень вище +30 °С становила 2-7.

В Одеській області впродовж 1-8 днів максимальна температура повітря досягала або перевищувала +35 °С. На метеостанціях Затишшя де випало 77 мм, було перевищено найбільшу кількість опадів за першу декаду серпня за період спостережень 1961-2020 рр.

У південних областях агрометеорологічні умови для завершення вегетації та достигання пізніх теплолюбних культур були задовільними. Проте дефіцит ефективних опадів обумовлює нестачу вологи у ґрунті, що є негативним фактором для підготовки площ під сівбу озимих культур урожаю 2022 року.

Подробиці в бюлетені: