ТРИВАЄ ПРИЙМАННЯ ДОКУМЕНТІВ НА ОТРИМАННЯ ДОТАЦІЇ ЗА БДЖОЛОСІМ’Ї ТА ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ЗАКУПЛЕНИХ ПЛЕМІННИХ БДЖІЛ
Фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей можуть подати документи до 1 жовтня за місцеперебування пасіки до виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради (органи місцевого самоврядування).
Дотація за наявні бджолосім’ї – надається на безповоротній основі юридичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. Максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.
Документи для отримання дотації за бджолосім’ю:
- копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
- копія рішення про державну реєстрацію потужності;
- копія довідки про відкриття поточного рахунка, видану банком (суб’єкти господарювання);
- копія довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);
- копія паспорта громадянина України (фізичні особи);
- копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті) (фізичні особи);
- копія звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
- довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).
Звертаємо вашу увагу: Підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку.
Для отримання державної реєстрації потужності операторів ринку подається заява до територіального органу компетентного органу за адресою потужності (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39).
Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки видається територіальним органом компетентного органу за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки в письмовій або електронній формі (з накладенням кваліфікованого електронного підпису) і є документом, який ідентифікує пасіку та встановлює ветеринарно-санітарний стан бджолиних сімей (наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 р. за № 280/35902).
Дотація за бджолосім’ї суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у формі № 24 (річна) та підтверджена ветеринарно-санітарним паспортом пасіки.
Дотації за бджолосім’ї фізичним особам та фізичним особам — підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки, обстеження якої було проведено Держпродспоживслужбою у поточному році.
Відшкодування вартості закуплених племінних бджіл – надається юридичним особам та фізичним особам-підприємцям незалежно від організаційно-правової форми та форми власності за закуплені ними вітчизняні або імпортовані племінні бджоли у розмірі – до 80 % вартості (без податку на додану вартість), але не більше ніж:
- бджоли – бджолопакети – 800 грн, бджоломатки – 160 грн;
Щоб отримати відшкодування потрібно закупити для подальшого відтворення бджіл у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року.
Та подати протягом року до 10 жовтня до комісії Мінагрополітики заявку та документи:
- заявку;
- довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
- засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання копії відповідних платіжних документів, а також видаткових накладних, рахунків на оплату, ордерів на відправлення сперми, договорів купівлі-продажу худоби;
- копію акта про передачу (продаж) і закупівлю худоби за договором (крім тварин, бджолопакетів та бджоломаток, що були ввезені в режимі імпорту), засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання;
- копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
- копії племінних свідоцтв (сертифікатів) або сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів, засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання;
- письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти у разі зменшення поголів’я станом на 1 січня двох наступних років – для отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин.
Додатково для тих, що були ввезені у режимі імпорту:
- копію відповідного контракту;
- копію рахунка-фактури (інвойсу), платіжних документів, сертифікатів;
- копію митної декларації.