РИБНА ГАЛУЗЬ: РОЗРОБКА РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ
Україна має найбільший потенціал у Європі з водних ресурсів та може нагодувати рибою пів світу. Але війна внесла свої корективи. За оцінками ФАО за 2022 рік збитки галузі рибного господарства склали майже 47 млн дол. США.
21 березня 2023 року Верховна Рада України дала старт масштабній реформі рибної галузі, прийнявши Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури». З прийняттям цього Закону повноцінно запрацювали електронні аукціони на право промислового вилову риби. Прозорий механізм торгів створює рівні умови економічної конкуренції та забезпечує рівний доступ до промислу для нових суб’єктів господарювання.
Ігор Клименок т.в.о. Голови Держрибагентства акцентує увагу на цифровізації процесів у рибній галузі.
«Наразі ми активно працюємо над створенням Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства «Є-риба», яка має на меті мінімізувати контакти держоргану з бізнесом, вести моніторинг, перевірки та контролювати зариблення», – говорить Ігор Клименок.
Одещина визначає розвиток рибної галузі як один із пріоритетів продовольчої безпеки. Одеська область була першою в Україні, де запровадили низку пілотних проєктів у рибному господарстві. Сьогодні, за словами Алли Стоянової директора Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА, актуальним є питання модернізації виробництва рибної продукції з урахуванням євроінтеграційних процесів та світових стандартів, першочергового врегулювання орендних відносин у сфері використання водойм комплексного призначення для потреб аквакультури, підтримка виробництва рибопосадкового матеріалу та селекційно-племінної роботи.
“На даний час в Одеській області планується розробка нової програми розвитку рибного господарства з урахуванням вимог та потреб сьогодення. Стратегічними напрямами у рибному господарстві Одещини, враховуючи особливості розвитку галузі нашого регіону є відтворення та раціональне використання рибних запасів у водоймах природного походження, у ставках та водосховищах. Метою програми є забезпечення сталого розвитку галузі рибного господарства в умовах зміни клімату, збереження природних запасів водних біоресурсів, зменшення імпортозалежності галузі, підвищення її конкурентоспроможного потенціалу та створення умов для інвестиційного розвитку, а також збільшення виробництва водних біоресурсів та виробленої з них продукції шляхом покращення екологічного стану рибогосподарських водних об’єктів (їх частин) та збалансованості економічних і соціальних інтересів”, – говорить Алла СТОЯНОВА.
ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!