ТВАРИННИЦТВО ОДЕЩИНИ В УМОВАХ ВІЙНИ
В Одеській області останні роки спостерігається скорочення поголів’я ВРХ у всіх категоріях господарств, особливо в приватному секторі, де зосереджено 76% великої рогатої худоби. Лише за 2023 рік їх чисельність зменшилася на 6% і станом на 1 січня 2024 року 127 тис. голів. При цьому валовий надій молока у 2023 році становив 241 539 літрів молока, що становить 112,5 % до 2022 р.
Серед причин зменшення поголів’я – поширення захворюваності тварин, здороження кормової бази, недієвість контролю на ринку, капіталомісткість виробництва, активні міграційні процеси в сільській місцевості та брак кваліфікованих кадрів в галузі тваринництва.
Прискорити розвиток тваринництва можливо шляхом своєчасного залучення приватних інвестицій у пріоритетні проекти, оптимізації структури фінансування, збільшення складу нових джерел фінансування, що передбачено державними цільовими програмами Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Не менш важливою є ідентифікація та реєстрація с/г тварин, що дає можливість власнику:
- отримувати передбачене державою або місцевими органами дотації, компенсації за проведення ідентифікації;
- брати участь у державних та міжнародних програмах спрямованих на розвиток тваринництва;
- вільно отримувати документи на переміщення та забій тварини;
- безперешкодно реалізувати тваринну продукцію;
Ідентифікація тварин – запорука простежуваності та стабільного епізоотичного добробуту. Це є ефективний засіб виявлення, локалізації, контролю і ліквідації хвороб тварин.
Станом на 1 липня, в Реєстрі операторів потужностей (об’єктів), що використовуються для промислового вирощування, в Одеській області зареєстровано 72 господарства різної форми власності, де утримують та розводять 14 651 голову ВРХ, а саме:
- Березівський район – 3336 голів
- Білгород-Дністровський район – 3224 голів
- Болградський район – 803 голови
- Ізмаїльський район – 431 голова
- Одеський район – 2746 голів
- Подільський район – 3775 голів
- Роздільнянський район – 336 голів
Крім того, з початку 2024 року у фізичних осіб ідентифіковано 6943 голови ВРХ.
Про те, як здійснюється організація тваринництва в Одеській області на прикладі Визирської громади – дивіться у відеоматеріалі журналістів Лиманської Агенції Новин за посиланням
https://www.facebook.com/share/v/WghEq4ZgFem63MdP/?mibextid=oFDknk