НА ОДЕЩИНІ ТРИВАЮТЬ ЗАХОДИ ІЗ НЕДОПУЩЕННЯ ПОШИРЕННЯ АЧС
28 листопада 2023 року у підсобному господарстві Новосавицького психоневрологічного будинку-інтернату загинуло троє свиней. За результатами лабораторних досліджень з патологічного матеріалу, відібраного від трьох трупів свиней, виділено ДНК вірусу АЧС. Вранці 29 листопада виявлено ще двоє свиней, що загинули.
За результатами засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Роздільнянській РВА затверджено план заходів з ліквідації захворювання АЧС та визначено трикілометрову зону захисту і семикілометрову зону спостереження.
Все поголів’я свиней (23 голови) в підсобному господарстві будинку-інтернату піддано умертвінню безкровним способом, трупи тварин знищено шляхом спалення. Місце утримання та спалення тварин піддано дезінфекції. Також спалені інвентар, дерев’яні щити та перегородки. Встановлено карантинний пост, забезпечено чергування.
З метою проведення профілактичних заходів щодо недопущення захворювання на АЧС серед свиней у господарствах різних форм власності, у тому числі у приватному секторі, наголошуємо на дотриманні вимог «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111.
Усі господарства незалежно від форми власності зобов’язані дотримуватися вимог закритого режиму роботи, а саме:
- вхід на територію господарств стороннім особам, а також в’їзд транспортного засобу, не пов’язаного з їх обслуговуванням, забороняється;
- вхід до господарств дозволяється тільки через ветсанпропускник, а в’їзд/виїзд транспорту – через постійно діючий дезбар’єр.
- при вході в ізольоване приміщення, в склади комбікормів, кормокухню, ветеринарно-санітарні об’єкти облаштовують дезкилимки;
- регулярне прибирання приміщень;
- проведення дезінфекції та дератизації;
- обслуговуючий персонал повинен мати спецодяг та спецвзуття.
- для забезпечення технологічного процесу закріплюють внутрішньогосподарський транспорт, обладнання, інвентар;
- не згодовувати свиням відходи харчових продуктів;
- проводити переміщення тварин у супроводі ветеринарних документів;
- забій тварин проводити лише після попереднього передзабійного огляду лікарем ветеринарної медицини.
У разі виникнення захворювання (загибелі) свиней, негайно інформувати фахівців державної служби ветеринарної медицини за місцем вашого проживання.