ОДЕЩИНА — ПЕРЛИНА ВИНОРОБСТВА ЄВРОПИ
17 лютого Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський відвідав один із найсучасніших винзаводів в Україні та ознайомився із діяльністю “Центру культури вина Шабо”. У рамках візиту відбулось засідання робочої групи з питань сприяння розвитку галузі виноградарства та виноробства.
Активну участь у роботі прийняли:
Олександр Гайду голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики
Іван Чайківський секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики
Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА
Володимир Кучеренко генеральний директор української корпорації з виноградарства і виноробної промисловості
Для Одещини, яка знаходиться в зоні ризикованості землеробства, виноградарство завжди було стабілізатором в економіці. В регіоні розміщено 47 виноробних підприємств на яких, в сезон збирання та переробки винограду, працює понад 6 тисяч людей. В довоєнний рік було перероблено 60 тисяч тонн винограду на виноматеріали. Разом з тим, в Одеському регіоні 200 сільгосппідприємств займаються вирощуванням винограду. Виноробна продукція Одещини згідно з офіційними статистичними даними займає до 70% всього українського ринку. Саме в Одеській області площа виноградних насаджень становить понад 60% загальноукраїнської площі виноградників. Незважаючи на те, що виноградарство та виноробство зазнали міцний удар у зв’язку з війною, вітчизняні виробники вина не лише зберегли, а й працюють над розвитком галузі.
Алла Стоянова директор департаменту агарної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА виступаючи, підкреслила, що “попри війну, наперекір складностям саме наші Одеські вина займають лідерські позиції на світових виставках. І в першу чергу, це можливо завдяки відданості галузі наших виноградарів та виноробів, їх невичерпній насназі та жазі до справи життя – виробництва відмінного виноградного вина. Вочевидь, що головне питання для держави – не лише зберегти українські підприємства, а й знайти механізми, як підтримати їхню зацікавленість у подальшому розвитку. Виноградарсько-виноробна галузь потребує допомоги та впровадження державних інструментів стимулювання, спрямованих на заохочення виноробів вирощувати виноград та виготовляти вино. Саме про це йшла мова на зустрічі з Міністром в Шабо”.
SHABO знаходиться в мальовничому кутку Одещини. Виноградники компанії складають майже 1200 га. В основі угіддя закладено як старі саджанці, які вдалося відновити, так нові – привезені з Італії та Франції. У терруарі висаджено 20 традиційних європейських сортів, а також сорти Сапераві, Ркацителі. Росте тут і унікальний місцевий сорт Тельті-Курук, який з’явився на цих землях ще за турків-османів. У Шабо найбільші (близько 40 гектарів) та найдавніші його насадження. Це справді візитна картка не лише компанії, а й країни. Продукція цієї марки представлена не лише у всіх регіонах України, але також у Грузії, Ізраїлі, Франції, Чехії та ще 16 країнах.
Важа Іукурідзе, засновник компанії, спілкуючись з учасниками зустрічі зазначив, що “для нашої компанії важливо забезпечити право кожного українця пишатися вином своєї держави”.
“Ґете писав “Життя надто коротке, щоб пити погані вина”. Я хочу, щоб кожен усвідомив, що наше українське виноробство, наше одеське вино – це не лише економіка. Головне в іншому. Одеське вино – це наші історичні традиції, це наша культура, це важка праця наших людей. Більш того, наше одеське вино — це доля міжнародного іміджу України. Ми робимо все, щоб нашу галузь отримала підтримку та поштовх до розвитку. Виноградна лоза — перлина гербу нашої рідної Одещини. Війна закінчиться нашою Перемогою, а от вино Перемоги має бути Одеським” – говорить Алла СТОЯНОВА.
ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!
Фотозвіт за посиланням https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0SnjjE7BptCv2aK22GSJyzNcyvj8MgXKYmmwZGb4gc18bmF1Kz1XLzQYK29T3aKhbl&id=100065109518753